Robotický vysavač a mop Roborock S50/S51 Sweep One

9 hodnocení
 
Novinka Tip Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 25
 

Xiaomi Roborock S50/S51Sweep One – je vylepšená verze oblíbeného robotického vysavače Mi Vacuum Cleaner. Slouží k čištění koberců a podlah s maximálním sacím výkonem o velikosti až 2000Pa. Nově také s funkcí mokrého čištění. Použití vysavače je plně automatické a ovládat ho můžete přes aplikaci.

Dostupnost Objednáno
Můžeme doručit do
1.2.2019
Běžná cena 16 290 Kč
Ušetříte 3 390 Kč (–21 %)
12 900 Kč    
Kód produktu 2626
Kategorie DOMÁCÍ ROBOTICKÉ VYSAVAČE
 

Pokud jste si zamilovali první velmi oblíbenou generaci robotického vysavače Mi Robot Vacuum Cleaner, můžete se radovat. Na trh přichází i jeho nová verze Roborock S50/S51, jež je často označována také jako Roborock Sweep One, právě díky jeho nové funkci vytírání. Dokonale čisté a lesklé podlahy chce mít doma každý. Dopřejte si i Vy také trochu toho luxusu a mějte konečně více času na své koníčky se skvělým pocitem, že je doma čisto. Vysavač může navíc pracovat, i když nejste doma. Budete se o to radši vracet do svého domova, když Vám vysavač vždy připraví překvapení v podobě dokonale čisté podlahy.

Design vysavače je opět velmi decentní a elegantní a bude se tak hodit i do Vašeho interiéru. Vrchní část je vybavena třemi ovládacími tlačítky - tlačítko nabíjení (vysavač se po stisku vrací do nabíjecí stanice), tlačítko on/off a tlačítko pro vyčištění stanoveného místa.

FUNKCE A VLASTNOSTI:

Funkce vytírání

Novinkou oproti předchozímu modelu je funkce mokrého čištění a vysávání zároveň. Váš byt tedy tento robot nejen zbaví prachu, drobků a nečistot, ale také zajistí čistotu a lesk vašich podlah.

Mezi příslušenství tohoto vysavače patří i bionický rostlinný filtr na vodu s objemem 100 ml, který funguje tak, jako rostliny přijímající vodu ze země. Na spodní část ještě nasadíte vytírací utěrku, kterou dodáváme k vysavači. Nyní stačí pouze nádržku s utěrkou nacvaknout na spodní část vysavače. Že je na místě zjistíte tak, že uslyšíte zaklapnutí.

V tomto modu pro čištění dokáže vysavač pracovat po dobu 45 minut až jedné hodiny, což je doba ideální pro důkladné vyčištění plochy o přibližně 125 metrech čtverečních. Před prvním použitím nesmíte zapomenout na naplnění zásobníku vodou a navlhčení utěrky. Poté se stačí usadit a sledovat, jak dokonale tento robot vytře za vás.

3_eurovýběr.cz

Výkonný motor NIDEC

Každý kvalitní spotřebič potřebuje silný motor. U tohoto robotického vysavače proto najdete kvalitní motor japonské značky NIDEC. Tento motor pracuje se sacím tlakem o velikosti až 2000Pa a pojme 0,67m3 vzduchu za jednu minutu. Díky tomu jde o jeden z nejvýkonnějších robotických vysavačů na trhu.

Díky silnému motoru se nemusíte bát ani čištění koberců s delším vlasem. Vysavač navíc zvládá i čištění podél okrajů stěn díky jeho malému kartáčku, který všechny nečistoty nahrne pod sací část vysavače. Hlavní kartáč je ve vysavači usazen volně, proto se může pohybovat ve směru svislé osy a zajistit tak správný přítlak na různé typy koberců a podlah.

Všechny vysáté nečistoty jsou shromažďovány do nádoby s objemem 0,48l. Jakmile se tato nádoba naplní, vysavač vás upozorní, že je potřeba ji vyprázdnit. Proud vzduchu z nádoby pokračuje přes velký HEPA filtr, ve kterém jsou zachycovány i drobné prachové částečky a díky němuž nejsou při vysávání opět vypouštěny do ovzduší. Filtr je omyvatelný, což je velmi praktické.

4_eurovýběr.cz5_eurovýběr.cz

Tichý společník, který překoná i různé bariéry

Většinu z nás odrazují robotické vysavače tím, že neumí překonávat žádné bariéry, a proto vysají pouze tu místnost, do které je umístíte. Pokud to byl hlavní důvod, proč si takovýto vysavač nepořídit, tak se již nemusíte bát. Díky kolečkům, jimiž tento robot disponuje, dokáže překonávat bariéry o výšce až 2 cm. A jistě víte, že prahy v domech i bytech jsou vyšší jen málokdy. Při využívání funkce, kdy se robot dostává přes bariéry, vám doporučujeme odstranit nádržku s vodou, která by mohla překážet. Proto je lepší, používat překonávání bariér jen při suchém vysávání.

Výrobci mysleli také na zdokonalení tichého chodu vysavače. Přestože nový robot disponuje větší sací silou než jeho předchůdce (max. 2000Pa), díky tichému uzávěru z bavlny a pórovitému vzdušnému sítu je snížena hlučnost z původních 61-72 dB na skvělých 54-67 dB.

1_eurovýběr.cz

Sací výkon o velikosti 2000Pa

Vysavač si lze zapnout na chvályhodnou sací sílu o velikosti až 2000Pa. Díky tomu si hravě poradíte nejen s prachem, který se na zemi usazuje, ale také s různými drobky, papírky a dalšími věcmi, jež se občas na zemi najdou.

13 sofistikovaných senzorů pro tu nejlepší orientaci

Ultrasonický radar | Laserový senzor vzdálenosti | SLAM algoritmus | Inteligentní detekce překážek

Roborock S50/S51 je opatřen třinácti rozdílnými senzory, jež mu zajišťují vysokou konkurenceschopnost.

Za nejvyspělejší rozhodně považujeme laserový senzor vzdálenosti. Najdeme ho nahoře v korunce vysavače o rotaci o 360°. Senzor monitoruje okolí vysavače 1800x za sekundu. Narážení vysavače do nábytku je s vysavačem Roborock S50/S51 minulostí.

Vysavač se dále pyšní ultrasonickým radarovým senzorem, detektorem schodů, detektorem stěny, detektorem plné nádobky na smetí, detektorem kolize, elektronickým kompasem, gyroskopem, akcelerometrem, měřičem vzdálenosti, měřičem rychlosti ventilátoru a detektorem zvednutí (pokud je zvednut z podlahy, automaticky zastaví svou činnost).

 2_eurovýběr.cz

Na základě analýzy získaných dat z laserového senzoru, měřiče vzdálenosti, akcelerometru a gyroskopu dochází ke stanovení optimální trasy vysávání ve Vaší domácnosti pomocí pokročilého SLAM (Simultaneouslocalization and mapping) algoritmu. K okamžitému vyhodnocení trasy dochází díky třem různým výkonným procesorům. To je také další výhoda oproti jiným levnějším vysavačům, které trasu po místnosti vypočítávají většinou až na základě střetů s překážkami, nemají dokonalou orientaci v prostoru, a proto některé části plochy nedokáží efektivně vysát a výsledek tak není 100%.

Možná se bojíte toho, že se vysavač nedostane až ke stěně, právě kvůli tomu, že je nastaven tak, aby se pohyboval od stěny přesně 1 cm. K tomu, aby se uklidila i ta centimetrová plocha, slouží malý kartáček, který nečistoty namete pod vysavač.

Na vysátí holé podlahy je bez pochyby třeba menší sací síla, než když bychom vysávali koberec, v němž se nečistoty usazují jedna báseň. Proto jistě oceníte funkci, při které vysavač přepíná mezi maximálním a menším režimem podle typu plochy, se kterou má co dočinění. Vše probíhá plně automaticky.

K zabránění srážky vysavače s překážkou (nábytkem) slouží dva ultrazvukové senzory, které přijímají signál rychlostí 340 m/s. Další čtyři senzory za vás pohlídají, aby vysavač nespadl ze schodů. Jako oživení slouží funkce, která vám ukáže, jakou vzdálenost vysavač za dobu svého provozu ujel. Tak trochu, jako je tomu u lidských krokoměrů. Lze tvrdit, že jde i o vysavač vhodný pro majitele delších vlasů nebo domácích mazlíčků se srstí. Vlasů i chlupů je možné po bytech i domech najít spousty. Z klasických vysavačů se poté špatně odstraňují. Tento vysavač je navržen tak, aby vlasy neuvízly v motoru.

Vysavač je velmi inteligentní, takže vás sám upozorní na to, že je třeba provést servis.

Li-Ion baterie 5200mAh

Roborock Sweep One je vybaven vysokokapacitní Li-Ion baterií (5200mAh).

7_eurovýběr.cz

Po plném dobití baterie je schopen pracovat až 2,5 hodiny, což pokryje vaši domácnost bez problémů. Jde o cca 250 m 2. To, nakolik je baterie nabitá, poznáte podle oválného rámečku, jež se nachází kolem tlačítek vysavače. Více než poloviční nabití značí bílé světlo, kapacita na 20-50 % je označena oranžovou barvou, červená znamená, že je baterie nabita jen pod 20 %. Před úplným vybitím se vysavač sám vrátí do dobíjecí stanice, kde se opět vrátí k životu.

Uživatelsky přívětivá aplikace Mi Home

V novém robotu jsou tři procesory, které hlídají pohyb vysavače a vy tak můžete sledovat jeho pohyb v přítomnosti. Dále můžete vysavač navigovat tam, kde chcete, aby vykonal svoji práci. Někteří jistě využijí možnosti blokace míst, kam se vysavač nemá dostat. Chcete si nastavit, jak často se vysavač bude starat o vaši domácnost? I to lze v aplikaci nastavit.

Komu však nejsou mobilní aplikace milé, může vysavač snadno ovládat pomocí tří tlačítek na vrchní části vysavače se stejným efektem. Pouze se ochudíte o pozorování vysavače v akci, kdy v mobilní aplikace na modelu vysávaného prostor krásně kontrolujete, jak systematicky a precizně vysavač vysává každý centimetr čtvereční.

8_eurovýběr.cz

Obsah balení

 

Vysavač Roborock Sweep One v bílé barvě

Nabíjecí stanice vysavače

Evropská redukce do zásuvky

Čisticí kartáček na čištění kartáčů od vlasů a dalších nečistot

Podrobný český návod

 

Specifikace

Výkon motoru: 55 W

Sací tlak: 2000 pA

Počet senzorů: 13

Algoritmus SLAM pro výpočet trasy

Omyvatelný HEPA filtr

Připojení: WIFI

Hmotnost 3,5 kg

Baterie: 14,4V / 5200mAh Li-Ion

Materiál: plast

Rozměry vysavače: 350x353x965mm

Rozměry stanice: 230x109x129mm

Výstupní napětí: 20 V

Výstupní proud 2,2 A

Záruka: 24 měsíců

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.